Další fáze projektu Let´s speak together

10.12.2014
Vstoupili jsme do další části projektu, který je v naší škole realizován od října letošního roku.

Rodilá mluvčí paní Alena Forest od října vyučuje celkem 15 hodin v základní škole, dalších šest hodin týdně pracuje ve školní družině a věnuje se i výuce pedagogických pracovníků. Na začátku prosince jsme vstoupili do dalších částí projektu.

Sedm pedagogických pracovníků se připojilo do klíčové aktivity CLIL (Content and Language Integrated Learning) - obsahově a jazykově integrované vyučování. Učitelé budou ve spolupráci s odborníky tvořit přípravy na hodiny, kde vhodným způsobem přizpůsobí obsah výuky k používání anglického jazyka. V další fázi budou učitelé tyto přípravy realizovat ve vyučovacích hodinách. Smyslem této činnosti je přinést další impuls k posílení motivace a kvality vzdělávání v oblasti výuky anglického jazyka.

Dále jsme zahájili přípravu na podání žádosti v rámci programu ERASMUS+. Erasmus+ je mezinárodní program podporující spolupráci především škol a mladeže. Rádi bychom realizovali dlouhodobější projekt spolupráce více škol v rámci evrospké unie. Jde nám nejen o sdílení zkušeností, ale především o umožnění krátkodobých i dlouhodobých  pobytů žáků i pedagogických pracovníků v zahraničí. To by mělo vést k získání neocenitelných zkušeností a především k posílení jazykových dovedností. Máme představu, že projekt připravíme tak, abychom žádost podali v březnu 2015 a jeho realizaci zahájili ve školním roce 2015/2016.

Ota Benc - ředitel školy