Den otevřených dveří v DVPM Slavíkov

17.6.2019
6. třídy na návštěvě v DVPM Slavíkov

V pátek 14.6.2019 navštívilo 53 žáků šestých ročníků z naší základní školy Den otevřených dveří v Družstvu vlastníků půdy a majetku Slavíkov. V rámci pozvání pana předsedy Ing. Václava Němce jsme ve zdejším areálu strávili dopoledne plné informačně obohacujících a příjemných zážitků. Nejprve nám byla předvedena technika a strojní vybavení přímo v akci, tzn. na louce nacházející se v prostorách družstva předvedli zaměstnanci svoji odbornou znalost a profesionalitu v ovládání zemědělské techniky spojené s obhospodařováním pozemků. Dále jsme po jednotlivých skupinách absolvovali přednášky a prohlídky týkající se různých témat, jako např. bioplynová stanice, hnojiva, krmení, řepka, hospodářská zvířata a v neposlední řadě si mohli žáci také podrobněji prohlédnout popř. se i posadit do jednotlivých strojů předváděných v rámci prohlídky. Příjemným zpestřením celého programu byla možnost úkrytu před horkými červnovými paprsky slunce ve skladovací hale, kde nám usměvavý a ochotný kolektiv pracovníků družstva nabídl bohaté občerstvení. Děti také velice uvítaly možnost vydovádění se ve zbylé zásobě obilí, která se nacházela na konci této haly. Doufáme, že tímto nezpůsobily nějakou škodu, v jejich dětských očích to však zanechalo silný zážitek, na který budou jistě dlouho vzpomínat.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu předsedovi a všem, kteří zajišťovali průběh celého dne za perfektní organizaci a připravenost. Snad tato snaha přinese do budoucna ovoce v podobě mladé generace nových pracovníků, ochotných věnovat se obhospodařování půdy a chovu zemědělských zvířat se stejnou ochotou, s jakou jsme se ve Slavíkově setkali my.

Miloslav Málek, Renata Jarošová, Věra Josková, Blanka Janáčková, Andrea Křivská

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.