Den v tom, co nás nejvíc baví Vstřícného parlamentu

28.4.2014
Chtěli bychom vás informovat o průběhu akce Den v tom, co nás nejvíc baví. S tímto nápadem přišla členka Vstřícného parlamentu Lenka Titzová. Tato akce byla velmi úspěšná. Zúčastnila se skoro celá škola. První vyučovací hodinu proběhl v tělocvičně program pro 1.stupeň.

Chtěli bychom vás informovat o průběhu akce Den v tom, co nás nejvíc baví. S tímto nápadem přišla členka Vstřícného parlamentu Lenka Titzová. Tato akce byla velmi úspěšná. Zúčastnila se skoro celá škola. První vyučovací hodinu proběhl v tělocvičně program pro 1.stupeň.

Při vstupu do tělocvičny dostali všichni žáci v převleku slosovací lístek a bonbon. Následovalo uvítání a promenáda v maskách po jednotlivých třídách. Po promenádě žáci 9.A David Křivohlavý a Jakub Slanař předvedli parkour. Všechny přítomné překvapili výbornými salty. Mezitím porota vybrala z každé třídy jednoho finalistu. Všichni finalisté byli pozváni na pódium a před zraky obecenstva porota vybrala vítěze - nejlepší a nejnápaditější převlek. Vítězové dostali diplom a drobné dárky. Dalším bodem programu bylo taneční vystoupení, které připravili žáci parlamentu společně s dalšími dívkami. Na pódiu zatančilo celkem asi 25 tanečnic Macarenu a sestavu na píseň Tacata. Přidala se spousta žáků z obecenstva a také učitelů. Ti prokázali soutěžního a hravého ducha, neboť do jednoho přišli také v převleku. Musela tedy proběhnout i učitelská soutěž. Zbývalo už jen slosování vstupenek. Čtyři vylosovaní šťastlivci dostali sladkou tyčinku. Překvapením pro všechny byla odměna pro třídu, v které se převléklo 100% žáků včetně učitele. Atmosféru celé akce podporovala hudba, známé české hity např. od Michala Davida nebo od skupiny Těžkej Pokondr.

Moderátoři poděkovali za příjemnou atmosféru, za aktivitu a účast, za dobré nápady a rozloučili se s žáky prvního stupně, protože bylo nutné rychle vše nachystat pro stupeň druhý. Pro ten byl připraven stejný program, byl však obohacen o scénku žáků 8.B, kteří si připravili vtipnou dramatizaci z Kroniky tak řečeného Dalimila, konkrétně pasáž Oldřich a Božena.

Zde jsou výsledky soutěží:

Soutěž o nejlepší převlek mezi žáky prvního stupně:

1. místo Denisa Brychtová (malířka)

2. místo David Pleskač (mobil)

3. místo Matěj Peterka (lego panáček)

Soutěž o nejlepší převlek mezi učiteli:

1. místo pí uč. Bažoutová

2. místo pí uč. Rykrová

3. místo pí uč. Uchytilová

Všechny třídy z 1.stupně byly kompletně převlečeny, a proto vyhrály jeden den volna, při kterém můžou uskutečnit, co chtějí - vycházku, exkurzi, jít na zmrzlinu, opékat vuřty, hrát hry, soutěžit, uspořádat sportovní turnaj atd.

Zde jsou výsledky soutěží žáků druhého stupně:

Soutěž o nejlepší převlek mezi žáky:

1. místo Luboš Lempera (mafián)

2. místo Nikola Vašková a Karin Francan (upírka a její oběť)

3. místo Barbora Ondráčková (tanečnice+lyžař)

Soutěž o nejlepší převlek mezi učiteli:

1. místo p. uč. Drápalík

2. místo pí uč. Hojná

3. místo pí uč. Jarošová

Na druhém stupni den volna získaly třídy: 6.A, 6.B, 7.A, 8.B. Jak ho prožijí, záleží jen na nich.

Děkujeme za podporu!

Tým parlamentu.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.