Divadlo v Pardubicích s názvem Tučňáci na Arše očima žáků 4. tříd

22.2.2018
Žáci na divadelním představení v Pardubicích

V pátek 9. 2. 2018 se žáci třetích a čtvrtých tříd zúčastnili představení v Pardubicích pod názvem Tučňáci na Arše. Autobus přijel po první vyučovací hodině. Cesta trvala necelou hodinu. Poté jsme se mohli usadit v prostorách východočeského divadla - Malá scéna. Hlavními hrdiny byli tři tučňáci a holub, kteří se plavili na Noemově arše. Jejich cesta trvala sto dní. Poté přinesl holub větvičku a potopa byla zastavena. Při této příležitosti se setkali s Bohem.
Představení se nám  líbilo. Po menších komplikacích s autobusem jsme se  v pořádku vrátili domů.

Dan Korynta 4.A

 

V pátek 9. 2. 2018 jsem přišli do školy a všichni se těšili na divadlo Tučňáci na Arše. První hodinu jsme se učili, pak jsme se rychle nasvačili a šli se obléknout. Autobus pro nás přijel v 8:30. Jeli jsme my 4.A a 3.A. Do Pardubic jsme přijeli o půl desáté. Museli jsme však ještě v divadle počkat na druhou pardubickou školu. Divadlo bylo o třech tučňácích, kteří se bavili o Bohu a jeden si pořád myslel, že Bůh není. Přiletěl k nim holub, který dal dvěma tučňákům lístek na Noemovu archu, protože měla přijít potopa. Na ni mohly být dva kusy od každého druhu zvířete. Tučňáci však nechtěli odejít bez třetího tučňáka, a tak vymysleli jak dostat třetího na palubu. Schovali ho do velikého kufru. Pluli 100 dní. Holub během plavby zjistil, že tučňáci do kufru přibalili ještě jednoho. Holub celou cestu pořád myslel, že na něco zapomněl a taky jo - na druhého holuba. Když odcházeli z archy, Noe zastavil holuba a zeptal se ho, proč na palubu vzal tučňáky, když umí plavat. Divadlo skončilo tím, že se všichni vrátili domů na Jižní pól. Divadlo se nám moc líbilo.

Iva Ptáčníková 4.A

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.