Dodatek č. 1  k  Organizaci provozu základní školy ve školním roce 2020/2021

10.9.2020

č.j. ŽŠMŠ ŽnD 175/20

I.                        Podle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10.9. 2020 se rozšiřuje povinnost užívání ochrany úst a dýchacích cest (roušek), celé znění najdete ZDE

II.                Z toho důvodu se ruší ustanovení článku I. dokumentu Organizaci provozu základní školy ve školním roce 2020/2021, č.j. ŽŠMŠ ŽnD 166/20

III.                        Do Článku  I. se vkládá text: Všechny osoby, které vstupují do budovy základní školy jsou povinny používat ochranu úst a dýchacích cest ve všech společných prostorách.

IV.                        Do článku VII se přidává odstavec f ve znění:  Žáci a pedagogičtí pracovníci základní školy nejsou povinni používat roušku ve třídách a učebnách, kde probíhá vzdělávání. Podobně se uplatňuje toto opatření ve školní družině a školním klubu.

V.                        Do článku VII se přidává odstavec g ve znění: Ve školní jídelně odkládají  zaměstnanci a žáci školy roušku pouze při konzumaci jídla.

VI.                        Povinnost nosit ochranu úst a dýchacích cest (roušku) se v prostoru mateřské školy nevztahuje na děti a pedagogické pracovníky. Rodiče jsou povinni roušku užívat po celou dobu pobytu v mateřské škole.

Ve Ždírci nad Doubravou dne 10. 9. 2020

Ota Benc, ředitel školy