Dopravní výchova aneb 4.A si jela pro řidičáky

23.5.2016
V rámci projektu Dopravní výchova žáci absolvovali čtyřhodinovou teoretickou průpravu a ve čtvrtek 19.5. se vydali do Chotěboře na zimní stadion ke splnění podmínek pro získání řidičského průkazu cyklisty.

V rámci projektu Dopravní výchova žáci absolvovali čtyřhodinovou teoretickou průpravu a ve čtvrtek 19.5. se vydali do Chotěboře na zimní stadion ke splnění podmínek pro získání řidičského průkazu cyklisty.

O půl osmé zahájili zkoušku zopakováním některých problematických situací na křižovatkách a obtížnějších testových otázek. A pak už se jelo „naostro“. Každý žák obdržel test dvaceti otázek, po jejich zkontrolování paní lektorkou jim byla do vysvědčení zapsána známka. Pak jsme se přesunuli do haly zimního stadionu, kde bylo pro tento účel vytvořeno dopravní hřiště se silnicemi,  mnoha značkami, křižovatkami i kruhovým objezdem. Děti se mohly během zkušební doby nejprve s hřištěm seznámit. Pak každý dostal sadu pěti zamračených smajlíků. Ty jim při dopravním prohřešku lektorka odebírala. Po skončení jízd a závěrečném vyhodnocení byly děti odměněny řidičskými průkazy cyklisty. Z 24 dětí ho nakonec získalo úctyhodných 22.

Miroslava Bažoutová