Čtyřhodinovým projektem Dopravní výchova a účastí dvou týmů v oblastním kole

18.6.2014
Po dubnovém školním kole soutěže mladých cyklistů jsme pokračovali čtyřhodinovým projektem Dopravní výchova a účastí dvou týmů v oblastním kole dopravní soutěže ve Světlé nad Sázavou.

Po dubnovém školním kole soutěže mladých cyklistů jsme pokračovali čtyřhodinovým projektem Dopravní výchova a účastí dvou týmů v oblastním kole dopravní soutěže ve Světlé nad Sázavou.

Během projektu si žáci na prvním stupni vyzkoušeli jízdu na kole, probrali vybavení jízdního kola a cyklisty, prošli si pracovní listy a dopravní značky, na interaktivní tabuli zkusili pár zábavných kvízů a testů. Zároveň si jednotlivé třídy rozdělily nebezpečné dopravní situace ve Ždírci, prakticky je prozkoumaly na vycházce a v závěru projektu vytvořily plakáty, které dohromady mapují nebezpečná místa v našem městě. Čtvrťáci navíc pod vedením policistů oddělení Chotěboř rozebírali jízdu křižovatkami a pokyny policistů při řízení křižovatky. Žáci druhého stupně plnili různé úkoly pod vedením svých třídních učitelů.

V oblastním kole mladých cyklistů si týmy ve složení Jiří a Jan Burdun, Petra Huličníková, Anna Dymáková za mladší kategorii a Jaromír Havel, Aneta Jirková, Eliška Břízová a Tomáš Forejt ve starší kategorii vyzkoušely, jaké je mít silnou konkurenci a utkat se v disciplínách jako jsou jízda zručnosti, dopravní testy, jízda na dopravním hřišti, zdravověda a práce s mapou s perfektně připravenými soupeři. Děkuji jim za snahu a nadšení, které na závodech projevily, v příštím roce své zkušenosti určitě zúročí.

A co nás čeká nyní? Jako poslední akce dopravní výchovy na naší škole bude závěrečný test čtvrťáků 19. června v Havlíčkově Brodě. Pokud se jim zadaří, obdrží své první řidičáky.

Hana Adamová