Ekocentrum Trkmanka 11. - 12. 4. 2013

7.5.2013

Dne 11. až 12. dubna 2013 jsme se my, páťáci se svými třídními učitelkami zúčastnili exkurze do Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Jeli jsme autobusem a cesta trvala asi dvě a půl hodiny. Po příjezdu jsme se ubytovali, prohlédli si Ekocentrum a dověděli jsme se, že jsme první žáci, kteří tam budou spát. Potom jsme dostali výborný oběd. Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku města, navštívili jsme místní školu a gymnázium. Pak následoval výstup na rozhlednu Slunečná. Z její výšky 15m bylo vidět až do Rakouska a na Bílé Karpaty. Byl to hezký zážitek. Odpoledne jsme zakončili na dětském hřišti. Po večeři nás čekala beseda o okolní přírodě a pak program, který si třídy pro sebe navzájem připravily. V deset hodin byla večerka.

Druhý den pro nás byly připraveny dva programy – Cestujeme kolem světa a Včelí království.

Dověděli jsme se spoustu zajímavostí o jednotlivých světadílech a o životě včel, zahráli jsme si včelí hru, ochutnali různé druhy medu, ozdobili perníčky. Také nás přišel pozdravit místní pan starosta a před odjezdem jsme si dokonce mohli prohlédnout vinný sklípek.

Domů jsme se vrátili plni zážitků a vzpomínek na krásně strávené dva dny. 

Žáci 5.A a 5.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.