Exkurze 3.A a 3.B - Naučná stezka Sobíňov, 12. 9. 2012

25.9.2012

Brzy ráno za deštivého počasí jsme se sešli u vlaku. Po příjezdu na sobíňovské nádraží jsme ušli sotva pár kroků a spatřili jsme pomník za zesnulé vojáky. Celou cestu jsme se kochali krajinou, bylo mokré babí léto. Naše stezka začínala u obecního úřadu. Podívali jsme se na znak, vysvětlivky a první tabuli. U rybníčka seděla v trávě perníková chaloupka, dílo vytvořené člověkem. Pan majitel nás nechal vše si prohlédnout. Stezku jsme si kvůli dešti upravili, vystoupali jsme na kopeček Březinka, tady jsme viděli ocún jesenní a překvapil nás nádherný výhled na Žďárské vrchy. Přes obec jsme zamířili na Hlínu, v místním rybníku jsme objevili raka a spoustu vodoměrek. Cestou se vyskytlo mnoho malých žabek, našli jsme skokana a ropuchu i černou veverku. Došli jsme ke kostelu v Sopotech. Ještě jsme měli naplánovanou trasu přes Nivu Doubravy, ale měli jsme smůlu kvůli počasí. Nasvačili jsme se u místní hospůdky. Výlet byl bezva, zažili jsme dobrodružství.

 Za třeťáky Helena Malá a Marta Tůmová

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.