9.A na exkurzi Vojenského a Technického muzea v Praze

15.12.2014
Dne 9.12. 2014 se naše třída 9.A, spolu s p. uč. Markem a p. uč. Hromadou, vypravila do Prahy. Ve Vojenském muzeu na Žižkově jsme obdivovali dobovou techniku, uniformy a čerpali jsme nové informace. Prohlídka byla velmi poučná a zajímavá. V Národním Technickém muzeu si každý prohlížel ohromující exponáty, které všechny zaujaly. Viděli jsme například prvorepubliková auta, motorky, vlak, dokonce i létající balon a další dopravní prostředky.

Dne 9.12. 2014 se naše třída 9.A, spolu s p. uč. Markem a p. uč. Hromadou, vypravila do Prahy.  Ze Ždírce nad Doubravou jsme vyjížděli vlakem v 6:09, přestupovali jsme v Havlíčkově Brodě a v Praze na hl. nádraží jsme byli v 9:00.

Když jsme se konečně v té zimě doplahočili do Vojenského muzea na Žižkově, dostali jsme rozchod po muzeu a začali jsme procházet expozicemi o 1. a 2. svět. válce. Obdivovali jsme dobovou techniku, uniformy a čerpali jsme nové informace. Prohlídka byla velmi poučná a zajímavá.

Vydali jsme se metrem a poté tramvají na Letenské náměstí, ze kterého jsme rychle přešli do Národního Technického muzea. Zde si každý prohlížel ohromující exponáty, které všechny zaujaly. Viděli jsme například prvorepubliková auta, motorky, vlak, dokonce i létající balon a další dopravní prostředky. Dále zde byly i výstavy o astronomii, fotografování, architektuře a další. V tomto muzeu se nám velice líbilo, prohlídka nás zaujala a zabavila.

Dále naše cesta mířila ke kyvadlu na Letné a dále přes Vltavu, okolo Právnické fakulty, podél Pařížské ulice rovnou na Staroměstské náměstí.  Prohlédli jsme si trhy a vánoční stromek. Prošli jsme na Václavské náměstí, kde jsme se porozhlédli, koupili si jídlo a prozkoumali jsme stánky a obchody. Nakonec jsme se podívali na sochu sv. Václava a naše cesta poté mířila přímo na hlavní nádraží, odkud nám v 16:00 jel vlak. Po dlouhé a únavné cestě přeplněným vlakem jsme v 18:45 vystoupili ve Ždírci nad Doubravou.

Výlet se nám velice líbil a hned bychom jeli znovu.

Jindřiška Doležalová a Aneta Jirková 9.A

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.