Exkurze Brno

20.5.2019
Exkurze žáků 5. ročníků - Anthropos, VIDA! science centrum

Dne 16. 5. 2019 se žáci 5. tříd ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou zúčastnili exkurze v Brně. Náš plně nabitý den začal v 7:15. Nastoupili jsme do autobusu a vyrazili. Cestu jsme zvládli celkem dobře a náš první bod byl Vida park, kde jsme shlédli 3D kino s názvem Pidi obři a potom jsme měli rozchod. Vyzkoušeli jsme snad všechno, co ve Vida parku mají. Když jsme se okolo 12. hodiny sešli, vyrazili jsme do muzea Anthropos, kde nás paní průvodkyně provedla a vyprávěla nám o vývoji člověka. Když prohlídka skončila, byla možnost k zakoupení suvenýrů a nějakých dobrot. Následovala cesta domů. Do Ždírce jsme přijeli v 15:30. Myslím si, že výlet jsme si všichni moc užili.

Lola Andělová 5. A

Ve čtvrtek 16. května jsme se chystali na exkurzi Brno. V 7:15 jsme se seřadili ve škole, nastoupili do autobusu a vyrazili do Brna. Cesta byla docela klidná, trvala asi 90 minut. Před devátou hodinou jsme dorazili před Vida park, kde jsme si koupili vstupenky a v 9 hodin nám začínalo 3D kino - Pidi obři. Kino bylo o čipmankovi a křečkovi prériovém - malých tvorech, jejich stravování, boji o potravu i krutých životních podmínkách. Kino trvalo asi jednu hodinu a poté jsme se rozešli a měli 2 hodiny na prohlídku celého areálu. Nacházely se zde vědecké výtvory, vodní zázraky, magnetické vynálezy a další. Před dvanáctou hodinou jsme s autobusem přejeli k Anthroposu - archeologickému muzeu. Tam nám průvodkyně vyprávěla o evoluci člověka. Po prohlídce jsme si zbytek muzea prohlédli a poté jsme si v obchodě koupili hlavně ledovou tříšť, sladkosti a suvenýry. Po druhé hodině jsme se vrátili do autobusu a jeli domů. O půl čtvrté jsme se vrátili do Ždírce nad Doubravou. Výlet se mi moc líbil.

Dan Korynta 5. A

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.