Exkurze do České Národní Banky

24.11.2014
13. 11. v časných ranních hodinách vyjeli mladí účastníci zájmového útvaru Moje první firma na exkurzi do České národní banky, která se nachází v centru Prahy.

13. 11. v časných ranních hodinách vyjeli mladí účastníci zájmového útvaru Moje první firma na exkurzi do České národní banky, která se nachází v centru Prahy. Česká národní banka, dále jen ČNB, je centrální bankou České republiky a v posledních letech se snaží osvětou, co nejvíce přiblížit veřejnosti. Prohlídka ČNB začala krátkým filmem o historii banky a následujícím animovaným filmem O penězích a lidech, který humornou formou prezentuje důležitost ČNB a její cíle. Exkurze pokračovala do zajímavější části banky a to do bývalého trezoru, ve kterém je umístěna stálá expozice „Lidé a peníze“. Expozice nabízí historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům a čipům. Prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách včetně vývoje ČNB od jejího založení. Pro návštěvníky je připraveno 65 vitrín s unikátními exponáty a platidly, padělky a ukázky ochrany peněz, interaktivní dotykové obrazovky, rozsáhlé informace v multimediálních počítačích a mnoho dalších zajímavostí. Průvodce expozicí měl pro návštěvníky exkurze připravené soutěžní otázky vztahující se k bance. Za každou správně zodpovězenou otázku měl připravenou odměnu 250 000 Kč. Peníze měly pouze jednu vadu, byly rozstříhané na malinké kousky ve formě malé briketky. V soutěžení naši mladí podnikatelé opravdu excelovali a svými znalostmi porazili, v počtu správných odpovědí, i středoškoláky, kteří byly na exkurzi společně s námi. Pan průvodce byl nadšen, jakými znalostmi oplývají žáci naší základní školy, a my jsme byli náležitě pyšní.

 

Mgr. Martin Ležák, Ivana Martincová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.