Žáci pátých tříd se vypravili do Velkých Pavlovic

9.4.2014
Dne 31. 3. 2014 se žáci pátých tříd vypravili do Velkých Pavlovic. Tato exkurze probíhala až do 1. 4. 2014. Když jsme dojeli na místo, tak jsme se ubytovali v EKOCENTRU Trkmanka.

Dne 31. 3. 2014 se žáci pátých tříd vypravili do Velkých Pavlovic.

Tato exkurze probíhala až do 1. 4. 2014.

Když jsme dojeli na místo, tak jsme se ubytovali v EKOCENTRU Trkmanka. Pokoje byly opravdu krásné. Nejvíce lůžek bylo třináct a nejméně dvě. Po vybalení jsme měli oběd. Pak jsme absolvovali náš první program a to na téma PAPÍR. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. V první části jsme se dozvěděli něco o historii papíru a vyplnili zajímavý pracovní list. V druhé části jsme si mohli vyrobit VLASTNÍ papír a ten si následně odvést domů.

Po tomto programu jsme šli na svačinu. Pak se převlékli a absolvovali stezku po okolí Velkých Pavlovic, která měla cca 9 km. Zde jsme plnily úkoly, které pro nás připravil náš pan průvodce. Ku pomoci nám byly naučné informační tabule. Všichni byli příjemně vyčerpáni, a tak jsme s radostí a hlavně s chutí uvítali dobrou večeři. Paní učitelky nám po večeři rozdaly pracovní listy, které se týkaly Velké Moravy, Konstatina a Metoděje a vzniku písma. Luštili jsme zde také šifry psané hlaholicí, nebo se zkoušeli podepsat starým egyptským písmem. Po odevzdání listu, jsme si už mohli užívat večera v naší režii.  

Ráno jsme měli naplánovaný další program. Ten ale až po vydatné snídani. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Úterní program nesl název – VČELY a byl také rozdělen do dvou částí. V té první jsme si vyzkoušeli, jak včely sbírají pyl. Všichni jsme se shodli, že to včelka Mája s Vilíkem neměli vůbec jednoduché. V druhé části jsme se dozvěděli něco o medu, který jsme také ochutnali. MŇAM!

Po programu jsme šli na svačinu a pak už byl čas na balení. Ještě jsme s paní učitelkou rychle zaběhli do INFOCENTRA, nakoupit veškeré potřebné materiály správného turisty a pak na oběd. Potom dobalit, tašky odnést do autobusu, rychle se ještě podívat do místního sklípku a šup do Ždírce.

Výlet se nám moc LÍBIL.

Za třídy 5. A a 5. B Tereza Musilová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.