Exkurze Geoparku Železné hory

25.5.2022
Poznáváme okolí

Škola zajistila vybraným žákům exkurzi po Geoparku Železné hory pod odborným vedením pana Mgr. Jana Doucka, Vodní zdroje Chrudim. Expedici jsme podnikli ve čtvrtek 19.5.2022. Navštívili jsme Rabštejnskou Lhotu, kde jsme viděli sedimentární horniny prvohor a druhohor. Na lokalitě Deblov jsme se prošli po zkamenělém dně moře z prvohor a mohli jsme pozorovat fosilní stopy dávných organismů. Venkovní expozice v Nasavrkách nám nabídla hlubinné vyvřeliny - žuly. Posledními zastávkami naší exkurze byl činný lom Ctětín a zatopený lom Švihov. Pan Mgr. Doucek velmi poutavě vykládal o daných lokalitách, žákům přiblížil geologii, geologická období, fosílie a mnoho dalšího.
Děkujeme panu Mgr. Janu Douckovi za připravenou expedici po Geoparku Železné hory.

Renata Jarošová, Marie Pavlíčková

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.