Exkurze VIDA park Brno

15.12.2015
Návštěva v zábavném vědeckém centru v Brně zaměřená na podporu výuku přírodovědných předmětů

Dne 15. 12. 2015 si 19 žáků z 8. ročníku zpříjemnilo čekání na Ježíška exkurzí do brněnského VIDA parku. A tento zábavní vědecký park určený pro všechny věkové kategorie nás opravdu nezklamal. 

Všichni jsme se s chutí pustili do soutěže Chytřejší než Holmes. Během padesáti minut jsme museli vyřešit 12 úkolů, z nich vyvodit 6 klíčových slov a na jejich základě vyvodit tajné heslo. Toto heslo bylo kódem do zámku, který byl poslední překážkou na cestě k zasloužené odměně. 

Tím ale náš pobyt v interaktivní hale nekončil. Doslova na každém kroku jsme si mohli na vlastní kůži ověřit přírodní a fyzikální zákony, chemické reakce, působení přírodních sil, prověřit znalosti z genetiky a biologie člověka nebo například vystoupit ve vysílání zpráv o počasí. Ani to však nebylo všechno a na závěr naší návštěvy jsme navštívili představení v místním divadelním sále. Čekalo nás 30 minut nabitých pokusy, kde hlavní roli hrály tlak, vakuum a třeba voda.

Vrátili jsme se večer sice unaveni, ale plni zážitků a nových zkušeností. Všichni jsme si exkurzi opravdu užili.

Za všechny účastníky B. Křivohlavá a R. Jarošová.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.