Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci - exkurze žáků 1.A, 2.B a 4.A

12.6.2014
Žáci 1.A, 2.B a 4.A absolvovali ve čtvrtek 5. 6. poslední, již pátou, exkurzi v tomto školním roce. Naším cílem se stal Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci. Nečekala nás zde však klasická prohlídka chaloupek s výkladem průvodce, ale objevná výprava, během níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o tom, jak lidé dříve bydleli, pracovali a s čím a jak si děti hrály.

Za přispění projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou žáci 1.A, 2.B a 4.A absolvovali ve čtvrtek 5. 6. poslední, již pátou, exkurzi v tomto školním roce. Naším cílem se stal Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci.

Nečekala nás zde však klasická prohlídka chaloupek s výkladem průvodce, ale objevná výprava, během níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o tom, jak lidé dříve bydleli, pracovali a s čím a jak si děti hrály.

Rozdělili jsme se do sedmi skupinek a za pomoci mapky jsme plnili úkoly a vyhledávali odpovědi na otázky z připravených pracovních listů. Po doplnění všech informací jsme vyluštili tajenku, která skrývala název známé pohádky natočené na Veselém Kopci – Lotrando a Zubejda.

Získané vědomosti jsme dále využili a prohloubili si ve škole při vyhledávání dalších informací ve Slovníku spisovné češtiny, při práci s tablety nebo při sestavování modelů roubených chaloupek.

Po prázdninové přestávce se už zase všichni těšíme na další exkurze, o kterých budeme opět pravidelně informovat.

Gabriela Glosrová, Soňa Voralová, Martina Hojná

 

logolink

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.