13.11.2014 - Exkurze žáků 2.A, 3.B, 5.A do Havlíčkova Brodu

5.1.2015
Ve čtvrtek 13. 11. jsme vyrazili na exkurzi do Havlíčkova Brodu. Nejdříve jsme šli do parku Budoucnost, kde jsme krmili kachny. Potom jsme zamířili na náměstí, kde se nám líbil zvon Vilém, který patří k nejstarším zvonům u nás.

Za přispění projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou žáci 2.A, 3.B a 5.A absolvovali ve čtvrtek  13. 11. další zajímavou exkurzi . Tentokrát jsme navštívili Havlíčkův Brod. Naším cílem bylo Muzeum Vysočiny, kde jsme si prohlédli  výstavu s názvem 140 let muzejnictví v Havlíčkově Brodě a navštívili jsme byt Karla Havlíčka Borovského. Připomněli jsme si i některé pověsti, které se vážou k brodským  památkám. Naše poznatky jsme se žáky zpracovali v hodinách českého jazyka.

Zde jsou postřehy z exkurze očima žáků 3.B:

Ve čtvrtek 13. 11. jsme vyrazili na exkurzi do Havlíčkova Brodu.

Nejdříve jsme šli do parku Budoucnost, kde jsme krmili kachny. Potom jsme zamířili na náměstí, kde se nám líbil zvon Vilém, který patří k nejstarším zvonům u nás. Prohlédli jsme si morový sloup se zlatým zdobením a kostru Hnáta na Staré radnici.

V Muzeu Vysočiny jsme viděli různé archeologické vykopávky, exponáty ze starověkého Egypta a mumie. V horních patrech muzea jsme navštívili výstavu 140 let muzejnictví v Havlíčkově Brodě a byt Karla Havlíčka Borovského.

U řeky Sázavy jsme si prohlíželi staré hradby, pozorovali kachny a hráli si na dětském hřišti. Na mostě nám paní učitelka ukázala Hnátův kámen a vyprávěla pověsti o městě.

Nakonec jsme odjeli zpět do školy. Exkurze byla zajímavá a líbila se mi.

Lukáš Uchytil, 3.B


Naše třída  3.B byla na exkurzi v Havlíčkově Brodě, kde žil a studoval Karel Havlíček Borovský.

Navštívili jsme jeho památník v parku Budoucnost.

Naše cesta dále směřovala na brodské náměstí, kde je krásná Koudelova kašna a morový sloup. Před Starou radnicí nám paní učitelka vyprávěla pověst o kostře Hnáta, která svým zvoněním odměřuje obyvatelům města čas.

Další zastávkou bylo Muzeum Vysočiny, které v letošním roce slaví 140 let muzejní činnosti. Zde nás v podzemí zaujala lehce strašidelná výstava mumií ze starého Egypta.

Rozloučení s městem se konalo u řeky Sázavy, kde jsme si prohlédli hradby a nakrmili kačeny.

Výlet byl krásný a celá naše třída si odnesla spoustu pěkných zážitků.

Adriana Velíková, 3.B

Gabriela Glosrová, Soňa Voralová, Martina Hojná

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.