Exkurze žáků 2.A, 3.B, 5.A do muzea v Hlinsku

5.1.2015
Ve středu 3. prosince se žáci 2.A, 3.B a 5.A rozloučili s projektem, ve kterém jsme poznali mnoho zajímavých míst, poslední exkurzí do nedalekého Hlinska. Nejprve jsme navštívili muzeum, kde jsme se seznámili s životem venkovského a měšťanského lidu, prohlédli jsme si ukázky tradiční textilní, sklářské, hrnčířské a hračkářské výroby.

Ani jsme se nenadáli a je tu konec našeho projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou. 

Ve středu 3. prosince se žáci 2.A, 3.B a 5.A rozloučili s tímto projektem, ve kterém jsme poznali mnoho zajímavých míst, poslední exkurzí do nedalekého Hlinska.

Nejprve jsme navštívili muzeum, kde jsme se seznámili s životem venkovského a měšťanského lidu, prohlédli jsme si ukázky tradiční textilní, sklářské, hrnčířské a hračkářské výroby. Potom jsme se přemístili do galerie na prohlídku krásného Vysočinského betlému. Závěr exkurze patřil prohlídce památkové rezervace Betlém.      

Poznatky z exkurze jsme využili v hodinách českého jazyka, pracovních činností, výtvarné výchovy a v předmětu Člověk a jeho svět.

Gabriela Glosrová, Soňa Voralová, Martina Hojná

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.