Exkurze Zemědělské a.s. Krucemburk

13.10.2019
Žáci 8. ročníků na exkurzi

Exkurze Zemědělská a.s., Krucemburk

V úterý 8. října žáci osmého ročníku navštívili zemědělské družstvo v Krucemburku. V úvodní části na žáky čekalo představení družstva z úst jeho ředitele p. Uchytila, poté byla pro žáky připravena vědomostní soutěž týkající se zemědělství v kraji Vysočina. Děti byly dotazování nejen na základní zemědělské principy v našem kraji, ale i na různé zajímavosti - například kolik je průměrně schopna každá dojná kráva dát člověku mléka z jednoho dojení (22 litrů).
Následně si žáci mohli prohlédnout samotnou farmu - prošli si samotný chov skotu, navštívili největší pravotočivou dojírnu mléka v České republice, seznámili se ze základními principy rostlinné výroby či jim byla představena některá mechanizace a moderní zemědělské stroje.
Také si mnozí uvědomili, že zemědělství nemá pro lidi jen ústřední primární úkol - zajišťování obživy, ale zemědělci dotváří či se přímo podílí na rázu krajiny v okolí, kde žijeme. Podpora místních zemědělců a zemědělství je tak úkolem pro každého z nás.

Poděkování patří samotné firmě Zemědělská a.s. a jejich ochotným zaměstnancům či Kraji Vysočina.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.