Finále krajské soutěže 3DÉČKUJ

28.5.2024

Mirek Čapek, žák deváté třídy  naší školy se finále umístiul na druhém místě. "Odborná" porota (ty úvozovky jsou velmi namístě) odsunula jeho skvělý model TOKAMAKU až na druhé místo. Mirek si jednoznačně zasloužil vátězství. Jeho úžasný model je nejen skvělou ukázkou práce 3D tisku, ale obsahuje pokročilé prvky automatizece, elektroniky a dalších

Snad pro doplnění několik informací.  TOKAMAK je zařízení, ve kterém se lidé snaží vytvořit jadernou fúzi a získat téměř neomezený zdroj energie.  Jaderná či nukleární fúze je typ jaderné reakce, při které dochází ke slučování atomových jader lehčích prvků v jádra těžších prvků a zároveň k uvolnění energie. Termojaderná fúze probíhající za vysokých teplot je zdrojem energie většiny hvězd včetně Slunce.