Florbal dívky - Chotěboř

5.12.2019
Děvčata vítězkami okrskového kola ve florbalu

V pátek 22. listopadu odjela děvčata na okrskový florbalový turnaj do sportovní haly v Chotěboři. I když nejela s žádnými přehnanými ambicemi, tak se nakonec radovala z vítězství v celém turnaji a tudíž i postupu do okresního finále. Ale pojďme popořádku…

Každým rokem roste obliba florbalu a to i ve školách. Tento ročník se do soutěže pod hlavičkou AŠSK přihlásilo veliký počet dívčích družstev z jednotlivých škol, proto byli organizátoři nuceni přistoupit ke konání již kol okrskových. V Chotěboři tak startovala družstva z pěti škol - kromě naší i ZŠ Buttulova, ZŠ Krucemburk, ZŠ Golčův Jeníkov a Gymnázium Chotěboř. Týmy se utkaly ve vzájemných zápasech v systému každý s každým.

V prvním zápase nastoupila naše děvčata proti výběru ZŠ Buttulova. Přes nervózní začátek se našim reprezentantkám podařilo herní převahu přetavit v brankové vyústění, vítězství 4:2 se v konečné fázi turnaje ukázalo jako velmi důležité... V dalším utkání proti ZŠ Krucemburk naše děvčata herně dominovala, nevyužívala však vytvořené brankové příležitosti a darovala soupeřkám vítězství 3:0. Ve třetím utkání čekal náš výběr těžký soupeř ze ZŠ Golčův Jeníkov. Zápas začal v pomalejším tempu, jeníkovské hráčky využily jednu z mála šancí a po poločase vedly 1:0. Naše bojovnice se ale zdravě naštvaly, vrátily se k sympatické a bojovné hře, výsledek zápasu nakonec přetavily ve svůj prospěch, když vyhrály 2:1. V posledním zápase proti silně namotivovaným hráčkám z chotěbořského Gymnázia musela děvčata zvítězit, aby mohla pomýšlet na postup. Zápas byl z obou stran plný soubojů, avšak férový, tempo nebylo nikterak závratné, na obou stranách byla viditelná únava. I když se naše hráčky přizpůsobily nižšímu tempu soupeře, nakonec po zápase mohla propuknout na naší straně radost. Děvčata vyhrála 2:0 a s bilancí 1 prohry a 3 vítězství napjatě čekala, jak dopadnou poslední dva zápasy turnaje.

Okolnosti našim bojovnicím nakonec přály a se ziskem 9 bodů se jim podařilo celý turnaj vyhrát (o pořadí rozhodl lepší vzájemný zápas s týmem ZŠ Buttulova)! Na konci posledního zápasu mohla propuknout nefalšovaná radost a euforie, nejen z vítězství v turnaji, ale i zaslouženého postupu do okresního kola. Děvčata ukázala jako tým skvělý charakter, každá hráčka si svědomitě plnila své úkoly. Již nyní se děvčata těší do nové sportovní haly ve Světlé nad Sázavou, kde se již příští středu 27. listopadu uskuteční okresní finále. Držme společně našim bojovnicím palce! Ždírec do toho!

Všem členkám týmu děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.