Florbalový turnaj Velká Losenice

23.4.2019
Starší žáci zvítězili v kvalitně obsazeném florbalovém turnaji

Před odchodem na velikonoční prázdniny zaznamenali starší chlapci (doplnění o jednu dívku) potěšujícího úspěchu na florbalovém turnaji ve Velké Losenici. V tělocvičně místní školy se uskutečnil prestižní a kvalitně obsazený turnaj za účasti 8 škol z různých koutů našeho kraje Vysočina.

V základní skupině čekaly na naše reprezentanty zápasy se ZŠ Přibyslav (1:2), ZŠ Polnička (5:0) a ZŠ Nové Město na Moravě (5:2). Z druhého místa ve skupině postoupili do semifinále, kde narazili na ambiciózní celek ZŠ Velká Losenice, vedený p.uč. Ležákem (avšak Lukášem). Po nervózním začátku se kluci rozehráli do skvělého tempa a po vítězství 5:3 slavili postup do finále. Zde je čekali dosud neporažení hoši ze ZŠ Přibyslav. Odplata za porážku v základním skupině se povedla dokonale a po bezchybném velice bojovném výkonu porazili přibyslavské v poměru 2:0. Našemu týmu se tak povedl skvělý úspěch, vždyť opanoval celý takto kvalitně obsazený turnaj. Příležitost v týmu dostali kromě starších hochů (dívek) i mladší a jistě nadějní florbalisté ze šestých a sedmých ročníků. Turnaj se povedl vyhrát na všech frontách, protože cenu za nejlepšího střelce turnaje si z Losenice odvezl David Pleskač (9.B).

Kromě obou těchto vítězství mě však daleko více těší jiný aspekt: z mnoha rozhovorů s ostatními pedagogy z jiných škol (a zcela nezávisle) jsem od několika z nich slyšel slova uznání za to, jakým stylem se náš tým prezentoval - měl nejen potřebnou sportovní kvalitu, ale hlavně se prezentovali jako tým, který táhl za jeden provaz! V některých krizových situacích, které v zápasech postupně nastaly, drželi při sobě, povzbuzovali se, věřili, že společně uspějí. Sám jsem z nich cítil velké množství pozitivní energie a neskutečné odhodlání. Většina z nich se s naší školou za dva měsíce rozloučí, proto jim přeji, aby se v jejich dalším životě objevilo toto odhodlání spolu se smyslem pro týmovou práci. Pakliže se jim to povede, nemám o jejich budoucnost strach.

Poděkování patří nejen vedení naší školy za vyslání na turnaj, ale i organizátorovi celé akce - p.uč. Lukáši Ležákovi ze ZŠ Velká Losenice. Turnaj proběhl ve všech směrech velice hladce a dokonce všichni účastníci obdrželi chutné občerstvení. S podmínkami, kterými disponuje naše škola by nebylo od věci podobný turnaj pořádat taktéž, třeba i pro mladší školní ročníky.

Martin Ležák

Kalendář akcí ZŠ

  • 2.9.2019 Slavnostní zahájení školního roku 2019/20
  • 2.9.2019 Slavnostní přivítání žáků 1. tříd
  • 14.9.2019 Slavnostní otevření nových prostor školy, Den otevřených dveří

Kalendář akcí MŠ

  • 2.9.2019 Slavnostní zahájení školního roku 2019/20
  • 14.9.2019 Slavnostní otevření nových prostor školy, Den otevřených dveří

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.