Fotbalový turnaj McDonald´s cup 1.-3. tříd

4.5.2015
Dne 29.4.2015 ráno se parta jedenácti šikovných fotbalistů z 1.-3. třídy naší školy vydala vlakem na fotbalový turnaj McDonald´s cup do Havlíčkova Brodu. Kluci byli natěšení, takže jim vůbec nevadila ani velká zima, cesta vlakem a přesun z nádraží na stadion.

Dne 29.4.2015 ráno se parta jedenácti šikovných fotbalistů z 1.-3. třídy naší školy vydala vlakem na fotbalový turnaj Mc Donald´s cup do Havlíčkova Brodu. Kluci byli natěšení, takže jim vůbec nevadila ani velká zima, cesta vlakem a přesun z nádraží na stadion.

Los nás zařadil do skupiny „B“ se dvěma brodskými školami (Wolkerova a Nuselská), Přibyslaví a ZŠ Světlá Lánecká. Kluci se po nejistém začátku rozehráli, začali si lépe přihrávat, dařily se jim rychlé průniky do obrany soupeřů a hlavně začali dávat góly.

Výsledky zápasů ve skupině:

Ždírec-Přibyslav                 1:9 (Urban)

Ždírec-ZŠ Wolkerova         1:1 (Nekovář)

Ždírec-ZŠ Nuselská            3:1 (Bažout, Novotný, Urban)

Ždírec-ZŠ Světlá                 3:2 (Stehno 2x, Bažout)

Výborné druhé místo ve skupině kluky poslalo do dalších bojů v turnaji. Hrálo se k.o. systémem a čekal nás zápas proti Chotěboři. Jediný gól v naší síti tento zápas rozhodl a kluci odcházeli do šaten s diplomem za celkové 5.-8. místo v turnaji (celkově se zúčastnilo 10 družstev). Nebyli však zklamaní, předvedli hlavně v posledním zápasu pěknou a obětavou hru, v závěru nám chybělo ono pověstné „štěstíčko“.

Všechny kluky musím pochválit, výborné výkony však předvedli hlavně Filip Barták a Tomáš Kavalír na postech obránců.

Sestava: Bažout Dominik, Burdun Vojtěch, Stehno Lukáš, Tichý Jiří, Urban Tadeáš, Musil Radek, Novotný Tomáš, Barták Filip, Kavalír Tomáš, Nekovář Petr, Pohl Michal

Miroslava Bažoutová