Výchovně vzdělávací program Hele, lidi – 1.A, 2.B a 4.A

14.4.2014
8. dubna 2014 byl pro žáky 1.A, 2.B a 4.A připraven výchovně vzdělávací program Hele, lidi. Tento program se uskutečnil v rámci projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou.

8. dubna  2014 byl pro žáky 1.A, 2.B a 4.A  připraven výchovně vzdělávací program Hele, lidi. Tento program se uskutečnil v rámci projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou. Jeho cílem bylo zajímavou a hravou formou seznámit žáky se životem zdravotně postižených lidí. Žáci se seznámili s jednotlivými druhy postižení. Vyzkoušeli si jízdu na invalidním vozíčku, chůzi se slepeckou holí, dověděli se, jak nevidomí lidé čtou, jaké další smysly nahrazují nevidomým oči, ale i to, jak sami mohou postiženým lidem pomoci.

Prohlédli si některé výrobky, které z hlíny vymodelovali nevidomí studenti tzv. Axmanovou technikou modelování. Stejným způsobem si pak žáci zkusili z hlíny vymodelovat svoji hlavu.

Na základě těchto poznatků pak čtvrťáci při hodině českého jazyka vypracovali popis pracovního postupu, prvňáčci prožili zážitkovou hodinu prvouky a při prvouce rozvíjeli své zkušenosti i žáci druhého ročníku.

Projekt Hele, lidi byl velmi zdařilý, žákům se moc líbil a obohatil je o nové poznatky a zkušenosti.

M. Hojná, G. Glosrová, S. Voralová

 

logolink

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.