Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

11.4.2019
Exkurze žáků 3. ročníků

Ve čtvrtek 4. dubna jsme jely do planetária v Hradci Králové. Když jsme vešli do dveří, viděli jsme dlouhou bílou chodbu s nádherným svítícím stropem. Děti se hrnuly na vibrující křeslo z rakety, které mělo znázorňovat start do vesmíru. Prohlédli jsme si všechny vystavené věci a pak jsme šli do sálu, kde byla spousta modrých sedadel a bílý strop. Ukázali nám tam, jak se točí Země kolem Slunce a také noční oblohu, souhvězdí a planety. Koukali jsme se i dalekohledem na kostelíček. Nejvíce se nám líbila pohádka Polaris o tučňákovi a ledním medvědovi.

Michaela Konečná a Nela Bílková 3.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.