Je to hanba takhle poškodit strom!

8.12.2020

u parkoviště před radnicí směrem k náměstí roste smrk, ve stáří asi  40 - 45 roků. Minulý týden se zjistilo poškození, jakoby  někdo sekerou odstranil kůru, aby strom postupně uschnul. Po dalším prozkoumání vyšlo najevo, že poškození není způsobeno sekerou, ale postupně cílenými údery asi dřevěným předmětem. Borka ze stromů je odstraněna téměř na polovině obvodu stromu. V současné době se asi přesně nezjistí, kdo to byl.
Vše však ukazuje na skupinu 3 - 4 dětí ve věku 6 - 8 roků. Děti se v té  době pohybovaly u stromu a poškozovaly žívý plot u parkoviště a bohužel i krásný strom.

Možná si ani neuvědomili, co dělají. Možná ani neví, jak důležité jsou stromy v našem životě. Možná ani neví, jak na Vysočině i v blízkosti našeho města ve velkém stromy podléhají kůrovci.  Vědět by to však měli. 

Je hanba, že  se žáci naší školy takto chovají a mně osobně to velice mrzí. Doufám, že si  všichni  najdeme čas, abychom si popovídali o přírodě a lidech. Jejich odpovědnosti a chování, aby se  nic podobného v budoucnosti neopakovalo. 

Ota Benc, ředitel školy

 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.