Konference žákovských parlamentů

11.6.2019
Zástupci žákovského parlamentu v Jihlavě

Na Krajském úřadě Vysočina v Jihlavě se konala 3.6.2019 Konference žákovských parlamentů. Na akci se sešlo více než sto zástupců školních parlamentů z 23 základních škol z Vysočiny. Debatovali o aktuálních problémech, které školní život přináší.

Parlament naší školy zastupovali tito žáci: Brychtová Denisa (7.A), Burianová Veronika (7.A), Pátek Filip (6.B), Špinar Marek (3.A), Šťastný František (3.A). Prezentovali jsme školní akci Sportovní přestávky, která probíhala 21.1.-7.2. v rámci celé školy.

Žáci pracovali ve skupinkách společně s parlamenťáky z jiných škol. Pozitivně hodnotili, že mohli načerpat novou inspiraci na projekty pro příští školní rok. Mohli si vyzkoušet své schopnosti prezentace na veřejnosti, naslouchání a komunikace v málo známé skupině a řešení problémů.

Tereza Lapešová