Krajské kolo dějepisné olympiády 2016

29.3.2016
Ve čtvrtek 21. března 2016 proběhlo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Nejlepších 28 soutěžících z okresních kol řešilo náročné úkoly týkající se vlády Karla IV. a ostatních Lucemburků v českých zemích. Naši školu reprezentoval Václav Pavlíček z 9.A, který do této soutěže postoupil z druhého místa  okresního kola v Havlíčkově.

Ve čtvrtek 21. března 2016 proběhlo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Nejlepších 28 soutěžících z okresních kol řešilo náročné úkoly týkající se vlády Karla IV. a ostatních Lucemburků v českých zemích. Naši školu reprezentoval Václav Pavlíček z 9.A, který do této soutěže postoupil z druhého místa  okresního kola v Havlíčkově Brodě. Po absolvování 90 minutového písemného testu a návštěvě místního archivu konečně dochází na vyhlašování výsledků. Zde se náš reprezentant dozvídá, že se ziskem 85 bodů ze 110 možných obsazuje osmé místo. Je to výborné umístění, které je důsledkem Vaškovy poctivé přípravy. Proto mu také právem náleží poděkování a blahopřání k velmi pěknému výsledku v náročné soutěži, kterou krajské kolo dějepisné olympiády bezesporu je.

Zdeněk Drápalík