Kraslice pro kuře aneb Fantazáci pomáhají dětem

26.3.2013

Na naší škole byla začátkem února vyhlášena akce na podporu celonárodní sbírky POMOZTE DĚTEM.

Žáky tato dobročinná akce zaujala. Nadšeně sbírali a odevzdávali víčka od plastových lahví, z nichž některá byla použita na výrobu obří velikonoční kraslice. Po jejich nasbírání čekal paní učitelky Uchytilovou a Sodomkovou nelehký úkol. Musely tato víčka provrtat a našít na jeden z šestnácti plátěných dílů budoucí kraslice.

Vyvrcholení akce proběhlo 23.3.2013 na náměstí v Chotěboři. Za hudebního doprovodu skupiny Garde promluvili organizátoři akce a starostky Chotěboře a Jeřišna.

Do sbírky jsme nakonec přispěli 34 kg víček a jako poděkování jsme z rukou pořadatelů pro naši školu převzali pamětní list.

Všem dětem patří velký dík.

M. Bažoutová, S.Sodomková, I.Uchytilová