Letecké muzeum Praha Kbely

31.10.2018
Exkurze žáků Leteckého muzea Praha Kbely

Účastníky kroužků z projektu Cesta za poznáním čekala o sychravém čtvrtku 25. října exkurze do Leteckého muzea VHÚ v Praze - Kbelích, které se řadí v množství vystavených exponátů mezi největší v Evropě.

Celkem jsme prošli 7 hangárů a několik ploch, kde jsme viděli více než 100 letadel. Sbírky muzea mapují leteckou techniku v obou světových válkách či v době meziválečné, poukazují na vznik československého letectva v roce 1918 (také slaví 100 let od vzniku!), ukazují stroje poválečné, mezi nimiž jsou například i první proudové stíhací letouny. V největším hangáru je umístěno několik stíhacích letounů konstrukční kanceláře MiG a firmy Suchoj, které si někteří pamatují ještě z reálného provozu v československém / českém vzdušném prostoru. Muzeum ukazuje i unikátní simulátory - pilotování (simulátor z USA, 1929) nebo moderní simulátor katapultace. V nedávno zrekonstruovaných hangárech stojí letouny z produkce firem LETOV a moderní stíhací letouny společnosti AERO.

V muzeu člověk obdivuje mistrnou práci konstruktérů letadel či odvahu pilotů. Úžasné bylo pozorovat dřevěnou stavbu křídel u prvních stíhacích letounů ve 20. a 30. letech, rozložené letecké motory a další technické vymoženosti nejenom související s leteckým průmyslem. Věříme, že pro děti byla návštěva muzea přínosná.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.