Lyžařský výcvikový kurz

10.2.2020
Lyžařský výcvikový kurz Deštné v Orlických horách 26.1. - 31.1.2020

Lyžařký výcvik se stal pravidelnou součástí vzdělávacího programu naší školy. Žáci se v rámci této aktivity naučí lyžovat nebo si zdokonalí své dovednosti, ale především si užijí spoustu zábavy a společných chvil se svými spolužáky.

Letošního kurzu se zúčastnilo celkem 35 žáků 7. ročníků. Chata Deštná nás přivítala sice trošku "chladně" (a to myslíme doslova), ale velice rychle se situace zlepšila a nakonec jsme opět odjížděli spokojeni nejen s ubytováním, ale i s vynikající kuchyní. Počasí nám opravdu přálo. Sněhu bylo dostatek nejenom na velkých sjezdovkách Marta I a Marta II, ale i na velice mírné sjezdovce Na Špičáku, která je ideální pro výuku úplných začátečníků. Také večerní programy si žáci užili, velice aktivně se do nich zapojovali a náležitě se bavili. Dokonce jim ani nechyběly mobilní telefony, které měli možnost využít přibližně hodinu každý večer. Součástí programu byla i jedna večerní venkovní hra, přednáška příslušníka horské služby a návštěva místního muzea.

Všechny žáky musíme pochválit za vzorné chování (ostatní hosté chaty je chválili za ohleduplné chování v jídelně), za dodržování bezpečnosti na sjezdovce a ochotu pomáhat si.

Pedagogický doprovod:
vedoucí LVK a instruktorka lyžování Lucie Pátková
zdravotnice a instruktorka lyžování Iva Uchytilová
producentka večerních programů a instruktorka lyžování Svatava Vévodová
instruktorka lyžování Renata Jarošová

Lyžařský kurz Deštná 2020
(žáci 7. ročníku)

Lyžování to je naše,
nejsou to žádné horké pláže.
Chata Deštná čeká nás,
pojedeme tam zas a zas.
Když skáčeme do lyžáků,
jsme jak banda sněhuláků.
Na sjezdovce jsme jak draci.
Večer zmizíme jak pára v hrnci.
Jídla jsou tu mraky,
zítra oběd taky. 
Mobily nám nechybí.
Bavíme se bez nesnází.
Zítra už jedeme domů.
Těšíme se na teplou vodu.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.