Malí čtenáři

17.6.2019
… o tom, že rádi čteme, není pochyb

Ve čtvrtek 30. května jsme navštívili knihovnu v Chotěboři.

V knihovně Chotěboř je plno knížek a žánrů. Také tam mají galerii s různými obrazy. Knížku si tam vybere každý. Nezáleží ani na věku. Říkali nám, jak se dělá kniha. Od výroby papíru až do tiskárny. Všem se tam moc líbilo.

Šárka Komárková 3.B

Ze čtenářského deníku:

Babička drsňačka
Autor: David Walliams
Ilustrace: Tony Ross

Knížka vypráví o chlapci jménem Ben. Ben chtěl být instalatérem, ale jeho rodiče ho donutili být profesionálním tanečníkem. Ben každý pátek jezdil k babičce. Ben říkal, že babička je nudná, protože hrála pořád Scrabble a smrděla po kapustě. Jednoho dne Ben našel v krabici od sušenek plno prstenů, diamantů, náhrdelníků a náramků. Ben si myslel, že všechny ty prsteny a diamanty mají neuvěřitelnou cenu. Když Ben k babičce zase jel, zeptal se, proč má ty diamanty, náhrdelníky a podobně. Babička mu řekla, že byla vyhlášenou lupičkou. Bena to zaujalo a tajně k babičce jezdil a ona mu vyprávěla příběhy, jak loupila. Babička vyprávěla o tom, že když byla mladá, chtěla ukrást korunovační klenoty. Když Ben měl zase jet k babičce, rodiče mu řekli, že zkolabovala a odvezla ji sanitka. Rodiče s Benem jeli za ní do nemocnice. Když babičku pustili, tak s Benem naplánovali ukrást korunovační klenoty. Babičce a Benovi se to málem povedlo, dokud je královna Alžběta II. neviděla. Nakonec jim to královna odpustila. Když odjeli domů, babička Benovi řekla, že mu lhala. Že nebyla lupičkou, ani nikdy nic neukradla. Benovi to řekla proto, aby chodil za ní. Babička měla totiž rakovinu. Ben byl naštvaný, ale i smutný. Ben se zeptal, kolik času jí zbývá. Babička mu řekla, že Vánoc se nedožije. Když babička zemřela, královna pronesla svojí vánoční reč.     V řeči prosila mladé lidi,ať si váží starších a nemyslí si o nich,že jsou nudní.

Šárka Komárková, 3.B.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.