Martin Ležák v soutěži Zlatý Ámos

4.2.2016
Martin Ležák, učitel naší školy se zúčastnil soutěže Zlatý Ámos. Do úplného finále nepostoupil, ale ocenění dětí potěší ....

V úterý 2.února jsme se vydali na regionální kolo tradiční soutěže Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele České republiky. Do letošního ročníku bylo přihlášeno svými žáky přes 50 pedagogů ze všech koutů republiky. O nominaci pana učitele Ležáka se zasloužila zejména třída 5.B, ale i celá řada dalších žáků naší ždírecké školy, kteří museli jeho nominaci stvrdit více jak 100 podpisy. Po kompletaci přihlášky nás čekalo regionální kolo, které se uskutečnilo v budově Senátu PČR ve Valdštejnské ulici.

V Jičínském salonku Valdštejnského paláce jsme si vyslechli úvodní organizační pokyny z úst ředitele ankety pana Ladislava Hrzala, následně nám byla představena porota. S číslem “4” jsme šli za necelých 40 minut od zahájení na řadu. Obhajoba, která v našem případě spočívala ze sehrání originální scénky “Jak vidí pana učitele Ležáka jeho žáci”, se nám podle našich bezprostředních pocitů velice povedla. Součástí vystoupení byla i ukázka karikatur pana učitele, tak aby porota s nadsázkou mohla poznat vlastnosti pana učitele. Poté nám byly pokládány otázky, na které jsme se snažili bravurně a hbitě odpovídat. I když se nakonec našemu týmu nepodařilo postoupit do semifinále, velikým úspěchem a zážitkem byla již účast v regionálním kole.

Kromě samotné soutěže byly organizovány i dvě doprovodné akce - komentovaná prohlídka s průvodcem po Valdštejnském paláci, a dále volný vstup do nově zrekonstruovaného muzea J. Á. Komeského v Praze. Měli jsme možnost, podívat se do reprezentativních místností Senátu PČR včetně bývalé konírny, kde dnes senátoři zasedají. Dále jsme měli jsme možnost projít klasicistním schodištěm s obrazy všech předsedů Senátu (Československa i ČR).

Přejeme i dalším učitelům naší školy, aby se této soutěže někdy v budoucnu mohli zúčastnit.

Martin Ležák a žáci 5.B (Barbora Plevová, David Vašek a Dominika Štefáčková)

PS: Chtěl bych moc poděkovat svým dětem, třídě 5.B, za čas, který obětovaly mé nominaci. Také jim děkuji za jejich elán a zapálení, se kterým moji nominaci chtěly dotáhnout až do semifinálového kola.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.