Matematické soutěže

5.4.2021
Vědomostní soutěže v oblasti matematiky

V měsíci březnu se uskutečnily některé matematické soutěže, a to Matematický klokan a okresní kolo matematické olympiády. Obě soutěže se konaly online. Oslovili jsme žáky a velmi nás potěšil zájem žáků o zapojení se do Matematického klokana, kdy žáci během 60 minut řešili 24 úloh.
31. 3. 2021 se konalo okresní kolo matematické olympiády. Žáci v konkrétní čas obdrželi emailem zadání úloh, měli stanovený čas na vypracování a odeslání svých řešení. Zúčastnili se 4 žáci: Matouš Kavalír (6.A), Radek Hořínek (7.B), Erik Šrámek (8.A), Jan Štefáček (8.A). Všichni chlapci velmi dobře zvládli řešení školního kola matematické olympiády. Úspěšnými řešiteli okresního kola matematické olympiády se stali Erik Šrámek, Jan Štefáček a Matouš Kavalír, získali 9 a více bodů z 18 bodů. Radek Hořínek skončil jen malý krůček od hranice 9 bodů. Kluci jste skvělí!!! Gratulujeme.

Marie Pavlíčková, Lucie Pátková