Mezinárodní soutěž o Nejlepší statistický plakát pod záštitou Českého statistického úřadu (ČSÚ).

31.1.2017
V rámci nově otevřeného kroužku Zvídavý badatel, do něhož vybraní žáci chodí již od začátku školního roku, vypracovali mladí badatelé plakát na téma Vývoj sklářství v českých zemích. Plakát ve formátu A1 byl přihlášen do celorepublikové / mezinárodní soutěže o Nejlepší statistický plakát konané pod záštitou Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce trpělivé a mravenčí práce na něm odvedly zejména dvě žákyně šestého ročníku (Natálie Ulrichová a Markéta Třísková, obě 6.B).
V rámci nově otevřeného kroužku Zvídavý badatel, do něhož vybraní žáci chodí již od začátku školního roku, vypracovali mladí badatelé plakát na téma Vývoj sklářství v českých zemích. Plakát ve formátu A1 byl přihlášen do celorepublikové / mezinárodní soutěže o Nejlepší statistický plakát konané pod záštitou Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce trpělivé a mravenčí práce na něm odvedly zejména dvě žákyně šestého ročníku (Natálie Ulrichová a Markéta Třísková, obě 6.B).  Za téma si mladí badatelé zvolili v rámci zadání (Historie naší země) vývoj sklářského průmyslu, jakožto historicky tradičního oboru průmyslu. V rámci výstupů na plakátu žáci vypracovali, rozeslali, vyhodnotili vlastní výzkumné šetření, na které odpovědělo 150 respondentů hlavně z řad rodičů a žáků naší školy. 

Na plakátu žáci pracovali zejména po skončení výuky a jejich dílo je výsledkem jejich poctivé trpělivé a systematické práce. O kvalitě dosaženého výsledku se můžete sami přesvědčit na přiložených fotografiích.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.