Miniprojekt Bezpečný pobyt na internetu

25.6.2015
Ve spolupráci se sedmým ročníkem jsme připravili preventivní program na téma bezpečného pobytu na internetu pro žáky 5. ročníku.

 Mini projekt pak vyvrcholil 17. 6. 2015 a 5. třídy byly seznámeny s nástrahami a současně zásadami zodpovědného užívání internetu.

 „Cílem bylo podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívaní online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli.“ www.saferinternet.cz

 Sedmé ročníky měly za úkol zpracovat zadaná témata týkající se problematiky internetu: výhody, nevýhody, rizika, nebezpečí a důsledky nevhodného/vhodného chování na internetu. Mezi prezentovaná témata patřila: Obecně o internetu; Závislost na internetu; Sociální sítě; On-line komunikace, chat; Sexting; Kyberšikana; Počítačový virus; Spam; Trolling; Zásady pro bezpečné užívání internetu; Rizika nevhodného užívání internetu.

 Žáci 7.A a 7.B se výborně zhostili tohoto úkolu, jak při zpracování jednotlivých témat, tak i při jejich prezentaci mladším spolužákům.

Tento miniprojekt měl velmi kladné ohlasy od posluchačů, tedy od žáků i pedagogů.

 Mgr. Lenka Formanová – školní psycholožka

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.