Mladí florbalisté vybojovali ve florbale bronzovou medaili v Chotěboři

10.11.2014
Ve středu 5. listopadu se v moderní sportovní hale při chotěbořském gymnáziu uskutečnil okrskový turnaj ve florbale - sportu, jehož obliba roste napříč celým věkovým spektrem včetně žáků škol. Turnaj sloužil jako eliminační na úrovni okrsku, z něhož si dva nejlepší týmy zajistili postup do okresního florbalového finále v Havlíčkově Brodě.

Ve středu 5. listopadu se v moderní sportovní hale při chotěbořském gymnáziu uskutečnil okrskový turnaj ve florbale - sportu, jehož obliba roste napříč celým věkovým spektrem včetně žáků škol. Turnaj sloužil jako eliminační na úrovni okrsku, z něhož si dva nejlepší týmy zajistili postup do okresního florbalového finále v Havlíčkově Brodě.

Nalosování do dvou tříčlenných skupin našemu výběru složeného o žáky sedmých, šestých i pátých tříd moc nepřálo, vždyť pro postup do semifinále bylo třeba porazit jeden školní výběr z tandemu ZŠ Buttulova a Gymnázium. Proti gymnazistům podali naši chlapci srdnatý výkon, ovšem chyby v obraně a jistá nekoncentrovanost položila základ prohře 5:2. Po následném vývoji celé skupiny byly karty před utkáním proti ZŠ Buttulova položeny jasně – vítěz si zahraje semifinále. K zápasu chlapci přistoupili velice svědomitě i díky důkladnému namotivování a plnění trenérských pokynů. První pětka jako zdravý mix zkušeností (sedmáci) a dravého mládí (žáci z páté třídy) byla klíčovým faktorem pro úspěšně zvládnutý zápas. Ovšem i celý tým působil velice bojovným výkonem, navíc okořeněným o technické dovednosti či fyzickou připravenost. Soupeř odešel poražen 5:2! Nás tak ještě čekal rozhodující zápas regionálních sousedů proti ZŠ Krucemburk, přičemž ve hře byl postup do okresního kola. Na hřišti se rozhořela nefalšovaná bitva o Podoubraví, samozřejmě v rámci mantinelů ducha fair-play. Naši hochům se naneštěstí rozpadly všechny základní herní prvky, jejichž nedostatečností dokázali krucemburští hráči vhodně využít, nakonec se skóre vyšplhalo až na 0:5. Zisk třetího místa je sice kvalitním výsledkem, nicméně na všech našich hráčích bylo vidět veliké zklamání, vždyť sami věděli, že mají na víc… Před námi je hodně práce, proto není třeba věšet hlavy, neboť příští rok lze porážku odplatit třeba postupem do dílčích finále. Závěrem jen dodat staré, ale moudré couberténovské heslo: sláva vítězům čest poraženým!

Na naši škole lze pozorovat vysoce stoupající tendenci oblíbenosti florbalu, o čemž svědčí i několik zájmových kroužků, které jsou žáky navštěvovány v hojném počtu (v různých věkových intervalech). Pakliže by měl někdo z dětí zájem aktivně začít tento dynamický a materiálně nikterak nenáročný sport provozovat, nechť navštíví vybraný kroužek, kde se ihned může zapojit do hry. Přesný rozpis florbalových kroužků je možno nalézt na webových stránkách školy či u pana učitele Ležáka.

Mgr. Martin Ležák

Kalendář akcí ZŠ

  • 5.10.2022 Sběr papíru - říjen 2022
  • 6.10.2022 Plavecký výcvik 4. tříd
  • 7.10.2022 Přírodovědné klání
  • 13.10.2022 Plavecký výcvik 4. tříd
  • 20.10.2022 Plavecký výcvik 4. tříd
  • 21.10.2022 Fotografování žáků 1. stupně
  • 18.11.2022 Volno pro žáky základní školy

Kalendář akcí MŠ

  • 5.10.2022 Sběr papíru - říjen 2022
  • 5.10.2022 Prima Vizus

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.