Mladí geografové

7.2.2022
Školní kolo Zeměpisné olympiády

Ve čtvrtek 27. ledna se sešla zhruba dvacítka mladých geografů, aby se mezi sebou poměřili ve školním kole zeměpisné olympiády. Na soutěžící čekali zapeklité úkoly ve dvou částech - v teoretické a praktické s atlasem. V první části například poznávali z fotografií světová i česká města, odpovídali na otázky z různých oborů zeměpisu jako jsou planetární, socio-ekonomická a fyzická geografie. V praktické části atlasem byly ústředním tématem úkoly spojené s konáním zimních olympijských her v Pekingu. Geografové tak například zjišťovali, skolika státy sousedí Čína, na které rovnoběžce jako Peking leží jiná hlavní města, ke kterému hlavnímu městu má Peking nejblíže nebo jaká je vzdálenost vzdušnou čarou mezi Prahou a Pekingem. Znáte odpovědi na tyto otázky stejně jako naši mladí geografové?

Z postupu do  okresních kol v jednotlivých kategoriích se radují:
Kategorie A: František Šťastný (6.A)
Kategorie B: Miroslav Čapek, Matouš Kavalír a Jan Čalkovský (všichni 7.A)
Kategorie C: Erik Šrámek, Jan Štefáček (oba 9.A) a Radek Hořínek (8.B)
Absolutním vítězem školního kola se stal Erik Šrámek (9.A).

Tito žáci nás budou reprezentovat v kole okresním, které je na programu 23. února 2022 online formou přes portál Masarykovy univerzity.
Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že prožili hezké odpoledne s geografií.

Martin Ležák, Josef Remeš, Roman Kučera, Věra Josková