Mladší chlapci slaví postup v okrskovém kole ve florbale

7.11.2015
Ve středu 4. listopadu se chlapci z pátých, šestých a sedmých ročníků vydali na okrskový turnaj ve florbale, jako již tradičně do moderní chotěbořské sportovní haly. Čekal je náročný turnaj obsazený tentokrát pěti družstvy včetně výběru naší školy.

Ve středu 4. listopadu se chlapci z pátých,  šestých a sedmých ročníků vydali na okrskový turnaj ve florbale do moderní chotěbořské sportovní haly. Florbal je součástí Sportovní ligy základních škol, která je organizována Asociací školních sportovních klubů (AŠSK), jejíž je náš školní sportovní klub (ŠSK) hrdým členem. Čekal je náročný turnaj obsazený tentokrát pěti družstvy včetně výběru naší školy. Oproti minulému roku, kdy na turnaj odjíždělo 17 hráčů, byl výběr zúžen jen na dvě kompletní formace (plus jeden hráč na střídání) se dvěma kvalitními brankáři. Reprezentovat školu se vydali hoši, kteří si to svým přístupem ke školním povinnostem, pravidelnou docházkou na kroužek a jistou herní kvalitou zcela zasloužili. Jak se později ukázalo, výrazným oživením naší předváděné hry byli i čtyři hoši z pátých ročníků.

Turnajový program byl při účasti jen 5 škol jasný – jednotlivá družstva se utkala systémem každý z každým. Čekala nás tedy 4 těžká utkání, ovšem kluci byli odhodláni konečně ukázat své pravé florbalové dovednosti. Hned v prvním zápase nás čekal velice kvalitní soupeř – hráči Gymnázia Chotěboř. Na chlapcích bylo vidět veliké odhodlání, nechyběla jim ani tolik potřebná bojovnost či florbalový um. Všechny tyto prvky daly dohromady první a veledůležité turnajové vítězství v poměru 2:1, přičemž branky zaznamenali Jan Voják a Dan Štůla. Ve druhém utkání museli hoši potvrdit svůj předchozí triumf. To se jim povedlo, protože nad ZŠ Buttulova zvítězili 3:0 (branky: Dan Štůla 2, Pavel Sotona 1). Oba dva zápasy spojoval fakt, že chlapci přesně plnili taktické pokyny, za což jim patří veliký dík. Na dva vítězné zápasy poté navázali vítězstvím nad ZŠ  Krucemburk, i když soupeř nás zejména v první polovině prověřil v bojovnosti a v zapálení pro hru. Výhra 3:1 se proto rodila nesnadno. Brankami Dana Štůly (2) a Adama Bažouta jsme si zajistili postup do okresního kola! Tento úspěch nemohl zvrátit ani případný neúspěch v posledním zápase proti ZŠ Habry. I když došlo k výraznému podcenění soupeře a kvalita výkonu nepřipomínala předchozí tři vítězná utkání. Konečný výsledek v poměru 5:1 (góly zaznamenali Jan Voják, Dan Štůla, David Pleskač, Jiří Burdun a David Procházka) znamenal celkový triumf v turnaji! Chlapci si toto dobré umístění zcela zasloužili. Kromě své florbalové kvality jim tentokrát nechyběl ani smysl pro bojovnost. Postup do okresního kola je zároveň závazkem, úroveň všech utkání  bude o stupeň vyšší, proto je třeba komplexně zlepšit všechny herní prvky. Popřejme našim mladším chlapcům hodně štěstí v kole okresním, na které cestují ve čtvrtek 12. listopadu do sportovní haly Jiskra v Havlíčkově Brodě.

Postup do okresního kola ve florbale mladších chlapců je důležitý i důvodu nově vzniklého Centra sportu (kde spolupracujeme i s partnerskými školami ZŠ Krucemburk a ZŠ Havlíčkova Borová), které podobné úspěchy potřebuje pro svojí budoucí prestiž.

Soupisku tvořili: Jan Lemberk, Jiří Havel, Adam Bažout (vš. 5.A), David Vašek (5.B), Jiří Burdun (6.A), David Procházka, David Pleskač (oba 6.B), Jan Voják, Dan Štůla (C), Jiří Pavlíček, Michael Sklenář (vš.7.A) a Denny Gassler (7.B).

Martin Ležák

Kalendář akcí ZŠ

  • 20.9.2021 Schůzka PŠÚ
  • 21.9.2021 Fotografování 1. stupně
  • 30.9.2021 Školení PŠÚ
  • 6.10.2021 SBĚR PAPÍRU - 6. ŘÍJNA 2021
  • 12.10.2021 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou

Kalendář akcí MŠ

  • 24.9.2021 Návštěva městského kina
  • 6.10.2021 SBĚR PAPÍRU - 6. ŘÍJNA 2021
  • 12.10.2021 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.