Mladší florbalisté obsadili v okresním finále v Havlíčkově Brodě 4. místo

14.11.2016
Přesně týden po postupu z kola okrskového se mladší chlapci vydali na okresní finále ve florbalu do Havlíčkova Brodu, pořádaného jako tradičně pod hlavičkou AŠSK. Svým výkonem a bojovností chtěli navázat na předchozí výkony.

Přesně týden po postupu z kola okrskového se mladší chlapci vydali na okresní finále ve florbalu do Havlíčkova Brodu, pořádaného jako tradičně pod hlavičkou AŠSK. Svým výkonem a bojovností chtěli navázat na předchozí výkony. I když nakonec skončili v silné konkurenci na 4. místě, výsledek je drobným příslibem do dalších let.

Hoši byli nalosováni do skupiny B se ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod a se ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou V prvním utkání je čekal nejtěžší možný protivník – obhájci titulu ZŠ Štáflova. Zápas byl jednostranný, jen málokdy se naši florbalisté osmělili ke stečím soupeřovy brány. Po matném a ustrašeném výkonu nakonec prohráli 0:6. Druhý zápas s florbalisty ZŠ Lánecká rozhodoval (pozn. po prohře ZŠ Lánecká se ZŠ Štáflova v poměru 0:5) o druhém postupovém místě. Utkání probíhalo v poměrně vysokém tempu, místo šancí a pohledných útočných akcí byl však k vidění fyzický florbal plný nasazení a zdravé sportovní agresivity. První branku zařídili hráči soupeře po závaru před naší brankou, poté ovšem vyrovnal skóre na 1:1 agilně hrající David Vašek. Rozhodující branku zařídil v přesilové hře David Pleskač po pohledné akci, kdy se uvolnil do středu hřiště a s přehledem zakončil akci střelou k horní tyčce. Vítězství v důležitém zápase si už chlapci pohlídali a mohli slavit postup do semifinálových bojů.

Tam na ně čekal těžký soupeř – gymnazisté z Ledče nad Sázavou. Herní kvality byly rozhodně na straně našich hochů, nicméně soupeř je v úvodu tentokrát předčil v efektivitě střelby. Ze tří střel na branku v prvním poločase vstřelil dvě branky. Chlapci však od začátku druhého poločasu začali předvádět krásný aktivní florbal plný pohybu. Je skvělé, že se jejich převaha odrazila i na proměňování brankových příležitostí, vždyť dvě minuty před koncem svítilo na ukazateli skóre 2:2. To se do konce utkání již nezměnilo, na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli gymnazisté lepší, mohli se tak radovat z postupu do finále. V zápase o bronzovou medaili již chlapci nenašli psychické i fyzické síly a po výsledku 2:5 se ZŠ Nuselská na ně zbylo nepopulární 4. místo.

Na chlapcích byl vidět smutek a zklamání, nicméně útěchou jim mohou být skvěle odehrané dvě utkání, ve kterých navázali na předešlé výkony z okrskového kola. Na druhou stranu je dobře vidět, jak si stojí konkurence. Tento výsledek budiž slouží jako drobný příslib do let budoucích, ovšem je třeba též poctivě pilně pracovat a posouvat úroveň našeho školníhi florbalu dále.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.