Mladší žáci obhájili postup do okresního kola ve florbale

6.11.2016

Ve středu 2. listopadu se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale jako již tradičně ve sportovní hale Gymnázia Chotěboř, které převzalo záštitu nad pořádáním turnaje pod hlavičkou AŠSK. Toho se zúčastnilo šest výběrů škol z blízkého okolí. Chlapci byli na sportovní klání velice natěšeni, i proto, že poctivě a s nadšením pracovali na kroužku. Jsem za ně moc rád, že se jejich odhodlání odrazilo i v konečném výsledku. I v tomto mohou sloužit jako vzor pro ostatní žáky navštěvující některý ze sportovních kroužků.

Chlapci byli nalosováni do skupiny „B“, kde se střetli se ZŠ Habry a  ZŠ Buttulova Chotěboř. V prvním utkání narazili na srdnatě bojující mladé florbalisty z Habrů. Ve hře náš výběr jasně dominoval, ovšem doplatil na neproměňování jasných brankových příležitostí. S konečným skóre 3:0 však byli spokojeni, protože jim to zaručovalo téměř jistý postup do semifinálových bojů. Ve druhém utkání, kde se rozhodovalo o vítězi skupiny, stál proti chlapcům výběr ZŠ Buttulova Chotěboř. V zápase měli naši hoši mírnější převahu, ovšem soupeř byl nebezpečný z rychlých protiútoků. Přítomní diváci i samotní aktéři mohli mít radost, protože viděli atraktivní svižné utkání, které nakonec skončilo spravedlivou remízou 1:1. A jelikož ZŠ Buttulova porazila ZŠ Habry výraznějším výsledkem (4:0), ve skupině naši florbalisté skončili druzí a v důležitém semifinále je čekal velmi těžký protivník – výběr pořádajícího Gymnázia Chotěboř.

V prvních minutách prvního poločasu srazil hochy do kolen úvodní gól chotěbořských, i když převaha v poli byla jednoznačně na naší straně. Gymnazisté hrozili převážně z rychlých kontrů, které ovšem s přehledem řešila naše, ve skvělé formě hrající, obrana či jistě chytající brankář. Utkání nebylo příliš technické, ale spíše bojovného charakteru a jsem velmi rád, že právě v tomto důležitém kritériu hry naši chlapci soupeře předčili. Do poločasu bylo skóre po hezké kombinaci srovnáno na 1:1. O vítězi nakonec rozhodla branka po krásné střele. Naši florbalisté si závěr utkání zkušeně pohlídali a domnívám se, že se zaslouženě radovali z vítězství 2:1.

Klukům patří velký dík za bojovnost, disciplinovanost, férovost a příkladnou reprezentaci školy. Takto by se měli naši žáci prezentovat navenek. Ovšem tento výběr neřekl ještě poslední slovo, již příští středu 9. listopadu zajíždějí do SH Jiskra v Havlíčkově Brodě na okresní finále. Tam sice odjíždí s pokorou a hlavně sbírat zkušenosti, protože proti nim budou stát silná družstva, nicméně pokud bude jejich hlavním mottem bojovnost a odhodlání, mohou překvapit slibným výsledkem.

Martin Ležák

Kalendář akcí ZŠ