Mořský svět - deskovka pro družinu

31.5.2017
Před rokem započaly holky ze současné 8.B v rámci pracovních činností práci na svém projektu - tvorby velké deskové hry na motivy "člověče, nezlob se". Protože je hra tematicky zařazena do mořského světa, hrací podklad a figurky musely být speciální - samozřejmě 3D!

Před rokem započaly holky ze současné 8.B v rámci pracovních činností práci na svém projektu - tvorby velké deskové hry na motivy "člověče, nezlob se". Protože je hra tematicky zařazena do mořského světa, hrací podklad a figurky musely být speciální. Dívky podložku z tvrdého kartonu společně navrhly a vymalovaly. Na internetu vyhledaly modely žraloka, delfína, mořského koníka, tučňáka a tuleně, které po menších úpravách byly následně vytisknuty - samozřejmě trojrozměrně! S 3D tiskárnou žáci pracují již delší dobu a pro výrobu figurek to byla jasná volba.
Během tvorby a testování holky postupně zjišťovaly, že některé figurky nelze vytisknout přesně tak, jak vypadaly na 3D modelu v počítači.

Finálními figurkami, které si hráči mohou vybrat, jsou modrý delfín, bílý žralok, žlutý mořský koník, červená hvězdice a fialová chobotnice.

Žáci s družiny poděkovali při předání dívkám z 8.B a hned si hru s pravidly, které zná každý, zahráli.
Nezbývá než říci: "člověče, nezlob se!".

Autorkami celého projektu jsou:
Anna Bičíková, Anna Dymáková, Klára Jana Furchová, Monika Janáčková, Barbora Josková, Daniela Kutílková, Natálie Linhartová, Simona Marková, Barbora Mísařová, Andrea Rakušanová

Jiří Hromada