Můj život s neobyčejnou srnou

3.3.2020
Beseda se spisovatelkou pro žáky 4. ročníků

V pátek 28. února 2020 přišla do 4. ročníku členka Mysliveckého spolku Chotěboř, slečna Klára Hanoldová. Vyprávěla nám o své zkušenosti s výchovou a péčí o malé srnče.

Srnečka Štěpánka se ke Kláře dostala jako dvoudenní vystrašené mládě, které nepoučení lidé odnesli z volné přírody. Návrat takového mláděte plného cizích pachů zpět do přírody by byl fatální, protože by ho jeho matka zpět již nepřijala. Klára se tedy stala náhradní maminkou malé srnky. To, jaké starosti a radosti spolu zažily, popisuje také ve své knize Můj život s jednou neobyčejnou srnou. Hlavní poselství příběhu tedy je: nesahejte na žádná mláďata ve volné přírodě, jejich matka je nablízku. Pouze se krátce podívejte. Odnesením mláděte způsobíte mnoho bolesti nejen zvířecí mámě, ale i mláděti a myslivcům přiděláte spousty práce s jejich vrácením zpět tam, kam patří. Štěpánka dnes žije volně v přírodě a držíme jí palce, aby se na jaře pochlubila své chovatelce vlastním srnčetem.

Děkujeme za poutavé vyprávění nejen o Štěpánce, ale i za spoustu zajímavostí z mysliveckého prostředí a přírody.

Iva Ošlejšková, Monika Šudomová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.