Návštěva z Polska

29.1.2018
Od pátku 26. ledna do neděle 28. ledna 2018 jsme poprvé u nás přivítali kolegyně z partnerské školy Osieczna.

V pátek odpoledne k nám zavítala skupina 10 kolegyň z polské družební školy pod vedením paní ředitelky Beaty Zborowské. Po krátkém zahájení a úvodních proslovech jsme společně shlédli vystoupení dětí ze školní družiny, které pro polské hosty připravily. Jednalo se hudební, pěvecké, taneční i divadelní výstupy, které se odehrávaly převážně v polském jazyce. Kolegyně byly doslova zaskočeny a dojaty, když viděly  pohádku Čorveny Kapturek (Červená Karkulka) v polském jazyce. Všem dětem a paním vychovatelkám A. Málkové,  E. Odvárkové, S. Vévodové a paní učitelce Pavlíně Málkové náleží obdiv a velké poděkování. Jen dodávám, že z celé návštěvy jsme pořizovali videozáznam a ten bude po zpracování k dispozici na našem youtube kanálu.

Následovala prohlídka celého areálu školy a poté společná večeře ve školní jídelně.

Druhý den jsme zahájili exkurzí v minipivovaru a prohlídkou ranče pana Černého. Poté jsme pokračovali další obhlídkou města, která byla zakončena slavnostním přijetím na radnici. Pan starosta Jan Martinec a pan místostarosta Bohumír Nikl velmi vlídně a srdečně přivítali polskou delegaci a společně jsme pak poobědvali ve školní jídelně. Bavili jsme o možnostech vzájemné spolupráce a stanovili jsme i termín první návštěvy našich dětí v Polsku - bude to letos v červnu.

Odpoledne jsme strávili ve Žďáře nad Sázavou, prohlídkou poutního  kostela Svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře  a dalších pamětihodností. 

Večer proběhlo poslední společné setkání polských a českých učitelů a sportovní utkání smíšených družstev v bowlingu.

V neděli ráno jen dojemné loučení a odjezd polské výpravy. Podle zpráv z odpoledne, šťastné dojeli do 350 km vzdáleného Osieczna a tak vše proběhlo k velké spokojenost obou stran.

Mnohokrát  děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří se podíleli na organizaci a realizaci akce. Odměnou nám bylo spontánní a vřelé setkání, které je předpokladem dlohodobého partnerství obou škol.

Ota Benc. ředitle školy

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.