Nicholas Winton - Síla lidskosti

17.6.2019
Žáci 8. a 9. tříd shlédli dokument o siru Nicholasi Wintonovi.

V pátek 24. května jsme se společně s devátými třídami vydali do Hlinska na zhlédnutí dokumentu o siru Nicholasi Wintonovi - Síla lidskosti. Tento krásný dokument režíroval Matěj Mináč a vyhrál několik prestižních dokumentaristických ocenění. Pojednává o Nicholasi Wintonovi, který zachránil v době před druhou světovou válkou 669 českých dětí židovského původu. Děti pomáhal deportovat vlakem do Anglie, kde byly předávány anglickým adoptivním rodičům.
Po skončení války se děti vrátily do Čech, aby zjistily, že jejich rodiče zemřeli většinou v nacistických vyhlazovacích táborech. Většina dětí se proto vrátila zpět ke své adoptivní rodině do Anglie. O všech dětech si Winton schovával záznamy, které po dlouhé době a v zapomnění našla jeho manželka Greta. Z Wintonových dětí se stali úspěšní lékaři, spisovatelka, letecký inženýr apod.
Po skončení dokumentu jsme měli možnost diskutovat s producentem tohoto filmu. Přednáška byla poutavá, dozvěděli jsme se navíc spoustu zajímavých informací.

Žáci 8.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.