Noční spaní 4.B ve škole

4.4.2014
21. března jsme se sešli večer v 18 hodin ve škole na nultém pavilonu v družině. Tentokrát jsme si nepřinesli učení, ale spacáky a hlavu plnou nápadů.

21. března jsme se sešli večer v 18 hodin ve škole na nultém pavilonu v družině. Tentokrát jsme si nepřinesli učení, ale spacáky a hlavu plnou nápadů. Náš plán byl jasný: zabydlit se ve třídách na přenocování, pracovat na novém projektu a připravit strašidelnou stezku s tajemnými úkoly. Na interaktivní tabuli jsme si pouštěli různé druhy videí, komiksů a dokumentů, abychom si upřesnili, jak zpracujeme naše budoucí video o novém zrekonstruovaném pavilonu a učebně mediální výchovy. Na řadu přišly pracovní skupiny, které mají na starosti různé přípravy. Po třech hodinách úpěnlivého přemýšlení jsme si už čas řídili sami a paní učitelka si s námi zkusila stezku odvahy. Spát jsme šli po vyhlášení večerky, kdy jsme si ještě dlouho do noci sdělovali zážitky. Na fotky z večerní výpravy po školních zákoutích se můžete podívat na našem webu. Večer byl zábavný a těšíme se na další noc ve škole.

A co vytváříme v projektu? Naučíme se psát do novin, natáčet reportáže, uvidíme, jak se pracuje v rozhlase a v televizi. Chceme si založit vlastní web, kam budeme umisťovat naše prácičky, časopis, redakční radu. Budeme se připravovat v nové mediální učebně, můžeme využívat novou knihovnu a tablety. Zároveň se zúčastníme besed se spisovateli, novináři a fotografy, poznáme, jak se vydávají a tisknou knihy a časopisy. A spoustu dalších věcí…

Třída 4.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.