Projekt Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí

18.6.2014
Dne 17. 6. 2014 bylo celé dopoledne v naší škole věnováno projektu Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Žáci 1. stupně byli rozděleni po ročnících a pohybovali se společně se svými třídními učitelkami po pěti stanovištích na školním hřišti.

Dne 17. 6. 2014 bylo celé dopoledne v naší škole věnováno projektu Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Žáci 1. stupně byli rozděleni po ročnících a pohybovali se společně se svými třídními učitelkami po pěti stanovištích na školním hřišti.

K této jarní části projektu jsme přizvali záchranné složky, které nám prakticky předvedly vše, s čím se člověk může v běžném životě setkat.

Na stanovišti První pomoci se nám věnovala MUDr. M. Prokšová, která dětem fundovaně předvedla způsob resuscitace, zotavovací polohu a ošetření drobných poranění.

Na stanovišti Hasičů se žáci dozvěděli, že hasič musí být velmi rychlý, zvládnout se do pěti minut obléct a vyrazit k zásahu. Se zájmem si prohlédli jejich výstroj a techniku.

Na stanovišti Policie ČR byli všichni úplně u vytržení. Mohli si vyzkoušet neprůstřelnou vestu, ochrannou přilbu, pouta a údernou ruční zbraň podobnou obušku - tonfu. Moci si nastoupit do policejního auta a vše si uvnitř důkladně prozkoumat, byl pro děti nevšední zážitek. Nakonec ti starší, tj. třeťáci až páťáci úspěšně absolvovali dopravní test pro cyklisty.

Na posledním stanovišti Záchranáře děti viděly vycvičené pejsky paní Z. Sobotkové, která vede i Psí školu Karlík ve Žďáře n. S. Zde to všechny děti velmi bavilo. Paní záchranářka nám se svými dvěma pejsky ukázala, jak se vyhledává zraněný a co vše pejskové vycvičení k záchranným pracem dovedou.

Ještě jednou děkujeme paní doktorce, ždíreckým dobrovolným hasičům, policistům ČR a paní záchranářce, kteří se nám celé dopoledne trpělivě věnovali.

K příjemnému zážitku přispělo i slunečné počasí. Vše, co jsme viděli a naučili jsme se, budeme umět jednou použít i ve svém životě.

Ilona Lacinová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.