Okresní florbalový turnaj dívek v Havl. Brodě 16.11.2012

19.11.2012

V pátek 16. listopadu reprezentovala naše děvčata školu v okresním turnaji ve florbalu v Havlíčkově Brodě. Barvy naší školy hájila mladší děvčata, na turnaj jsme jely spíše na zkušenou, protože některé dívky hrají florbal teprve od září.

Na turnaj přijelo 7 družstev. Hrálo se na 2 skupiny. Naši skupinu jsme vyhrály s plným počtem 9 bodů. První zápas se ZŠ Buttulova Chotěboř jsme vyhrály 2:0 a byla to pro nás velká motivace. Se sportovní školou Sady Havl. Brod byl turnaj velmi vyrovnaný, ale děvčata nakonec zvítězila 3:2. Poslední zápas ve skupině se ZŠ Golčův Jeníkov jsme už neměly co ztratit, hrály jsme velmi pohodově  a s vítězstvím 4:0 jsme se staly jasnými vítězi skupiny a postoupily do semifinále.

Čekal nás silný soupeř – ZŠ Komenského Světlá nad Sázavou a byl to opravdu vyrovnaný boj, který skončil 1:1, což znamenalo nájezdy. Bohužel, zde nás štěstí na chvíli opustilo a jeden neproměněný nájezd pro nás znamenal ztrátu nejcennějšího kovu. Nakonec jsme semifinále prohrály 2:3. Děvčata byla velmi smutná a poznala, jak ten jediný míček v síti dokáže zmařit dosavadní úspěchy.

Přesto bylo nutno se „vyhecovat“, zatnout zuby a zmobilizovat síly do posledního boje – alespoň o 3. místo. Zde jsme se stejně jako na začátku turnaje utkaly se ZŠ Buttulova Chotěboř a boj to byl neskutečný, nikdo nechtěl odejít bez medaile. Zápas skončil remízou 1:1 a nás opět čekaly nájezdy. Dívky věděly, že teď jde o všechno, již první nájezd se nám povedl a poté naše brankařka nezklamala. Zvítězily jsme 2:1.

Naše radost ze 3. místa na okresním turnaji je obrovská především proto, že za naši školu hrály dívky už z 5. třídy a naše družstvo 10 hráček bylo nejméně početné, což znamenalo i velké fyzické vysílení. Na turnaji jsme nastřílely 13 gólů - nejvíce ze všech týmů – Kristýna Plíšková 7, Klárka Bažoutová  2, Kristýna Tlustá 1,  Lenka Titzová 1, Monika Hanzalová 1, Veronika Břízová 1. Výbornou obranu po celý turnaj hrály Hanka Sýkorová a Eliška Jiroutová .

Velkou pochvalu si zaslouží obě naše brankařky – Michaela Titzová (7.B) a Klára Andrýsková (6.A). To, že Míša chytala opravdu famózně se potvrdilo na konci zápasu, kdy dostala nabídku od trenéra profesionálních hráček florbalu ze Světlé nad Sázavou, který ji oslovil s nabídkou, zda by nechtěla chytat za jejich juniorský tým.

Co dodat závěrem? Zase se na naší škole našlo několik děvčat, které florbal baví,  pravidelně trénují a my jim přejeme hodně úspěchů na dalších turnajích. Děvčata, díky.

                                                          

Hojná Martina

 

Kalendář akcí ZŠ

  • 29.1.2021 Pololetní prázdniny
  • 1.2.2021 Jarní prázdniny

Kalendář akcí MŠ

  • 1.2.2021 Jarní prázdniny

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.