Okresní turnaj ve florbale dívek – jsme stříbrní!

1.12.2014
V pátek 28. listopadu bojovaly dívky naší školy na okresním turnaji ve florbalu v Havlíčkově Brodě. Celkem sem přijelo 6 nejlepších družstev z okrskových kol, které hrály ve dvou skupinách. Naše skupina byla velmi silná, složená z adeptů na konečného vítěze. První zápas se ZŠ Světlá n.S. skončil po namáhavém boji remízou 2:2, druhý zápas se ZŠ Buttulova Chotěboř jsme vyhráli 4:3, a tím jsme obsadili v naší skupině 2. místo.

V pátek 28. listopadu bojovaly dívky naší školy na okresním turnaji ve florbalu v Havlíčkově Brodě. Celkem sem přijelo 6 nejlepších družstev z okrskových kol, které hrály ve dvou skupinách. Naše skupina byla velmi silná, složená z adeptů na konečného vítěze.

První zápas se ZŠ Světlá n.S. skončil po namáhavém boji remízou 2:2, druhý zápas se ZŠ Buttulova Chotěboř jsme vyhráli 4:3, a tím jsme obsadili v naší skupině 2. místo.

semifinálovém boji jsme se setkali s družstvem velmi silným – se ZŠ Vilémov. Děvčata si však nechtěla nechat utéct medaili a hrála ze všech sil, velmi dobře bránila a dařila se nám střelba. Zápas jsme vyhráli 4:1 a byli jsme velmi dobře namotivováni pro finálový turnaj o 1. místo. Bohužel sil na předchozím zápase značně ubylo a při finále to bylo hodně znát oproti odpočinuté ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod. Přestože jsme vstřelili 1. gól, poté se soupeřky zvedly a my nakonec prohráli 4:1, a tím obsadili konečné 2. místo ve florbalovém turnaji dívek v okresním kole. Do kraje jsme sice nepostoupili, přesto je to za několik posledních let nejlepší úspěch dívčího florbalu na naší škole.

Velké poděkování patří brankařce: Míše Titzové (9.B), kapitánce Elišce Hamederové a Miladě Borovicové (9.A), Hance Sýkorové, Veronice Břízové a Katce Havlíčkové (8.A), Lence Titzové, Monice Hanzalové, Barče Ondráčkové, Verče Šťastné a Elišce Joskové (7.B), Pavlínce Havelkové (5.A) a Barče Plevové (4.B).

Touto cestou bychom chtěli výše jmenovaným děvčatům poděkovat za velkou píli při trénincích, za obětavost, bojovnost a velmi pěkné fair-play chování během celého turnaje.

Martina Hojná a Pavel Vavroušek