Okrskový turnaj ve florbalu dívek v Chotěboři 24. 11. 2014

25.11.2014
Pokračovali jsme do semifinále. Už jsme věděli, že nám stačí vyhrát jediný zápas a postupujeme na okres. Hráli jsme se ZŠ Krucemburk, kterou dobře známe, ale i oni nás.

V pondělí 24. listopadu se vydala naše děvčata hájit barvy školy do Chotěboře na okrskový turnaj ve florbale proti: ZŠ Krucemburk, ZŠ Buttulova Chotěboř, ZŠ Habry, ZŠ Štoky a Gymnáziu Chotěboř. Konkurence byla veliká, neboť proti našim děvčatům nastoupily dívky fyzicky zdatnější a starší – byla to kategorie 8. a 9. tříd, kterou my máme zastoupenou v družstvu poskromnu. Hrálo se na dvě skupiny.

První zápas s Gymnáziem Chotěboř byl napnutý až do posledního okamžiku, obě družstva hrála technicky dobře a dařila se i střelba. Po těžkém boji jsme zvítězili 4:3, výborně střílela Lenka Titzová ze 7.B – 3 góly a Monika Hanzalová ze 7.B – 1 gól.

Další zápas se ZŠ Sady nás zprvu zaskočil, kdy jsme inkasovali první branku a jen obtížně se vraceli do hry. Nakonec se podařilo vstřelit branku opět Monice a zápas vyrovnat. Ještě větší  byla naše radost, když o vítězství 2:1 rozhodla naše nejmladší hráčka a i nejmladší hráčka turnaje – Barbora Plevová ze 4.B!! Naši skupinu jsme tedy s přehledem vyhráli, ale to ještě nemuselo nic znamenat.

Pokračovali jsme do semifinále. Už jsme věděli, že nám stačí vyhrát jediný zápas a postupujeme na okres. Hráli jsme se ZŠ Krucemburk, kterou dobře známe, ale i oni nás. Nebyl to zápas zdaleka jednoduchý, stejně jako my, chtěly postoupit i soupeřky – velmi dobře bránily, šly do rychlého útoku, byly důraznější v osobních soubojích. Dokonce jsme inkasovali první branku. Poté jsme ale zabrali a už byl zápas v náš prospěch, kdy se Lence postupně podařilo vstřelit dvě branky.

Byl to skutečně velmi pěkný turnaj, který jsme si užili a s náležitou hrdostí z něj odjížděli jako vítězové. Děvčata odvedla vynikající práci – převyšovala ostatní družstva fyzickou kondicí, dobrými přihrávkami a především střelbou. Máme velikou radost, moc jim gratulujeme a přejeme jim, aby se jim takhle dařilo i v pátek v Havlíčkově Brodě ve finále.

A komu patří poděkování za výbornou reprezentaci školy? Kapitánce Elišce Hamederové, Miladě Borovicové (obě 9.A), Áje Červinkové, Katce Havlíčkové, Verče Břízové a Hance Sýkorové (všechny 8.A), Lence Titzové, Monče Hanzalové, Barče Ondráčkové a Verče Šťastné (všechny 7.B) a velmi obětavým nejmladším hráčkám Pavlínce Havelkové (5.A) a Barunce Plevové (4.B). Obrovské poděkování patří naší skvělé brankařce Míše Titzové (9.B) a Elišce Joskové (7.B)

Martina Hojná

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.